“Світло горобиної ночі”

Виховний захід в ліцеї :

“Світло горобиної ночі”, присвячений творчості Лесі Українки

“Як я умру, на світі запалає

Покинутий вогонь моїх пісень,

І стримуваний пломінь засіяє,

Вночі запалений, горітиме удень.”

            Ці слова Лесі Українки стали прологом до циклу масових заходів, які пройшли по всій Україні. 1 березня 2013 року у Золочівському професійному ліцеї теж відбувся такий захід під керівництвом викладача української мови та літератури Кутної Олександри Володимирівни.

           Кожним словом, кожним променем, кожним болем своїм живе у душі нашого народу людина, що її ім’я – ЛЕСЯ УКРАЇНКА. Її образ ніжний і чистий, майже ніколи – веселий, частіше -в задумі чи смутку, її поезія і її слово.

          Учасники заходу, а саме учні групи № 17, 18, 28 познайомили присутніх з життєвим шляхом письменниці, читали її вірші і учні групи №35 Візнелінські Оля і Юля, порадували всім присутнім  чудові пісні.

         Ружею і барвінком заквітчують сліди дорогої людини в українських народних піснях. Ружею і барвінком оповита пам’ять про нашу Лесю Українку. Учениця групи № 18 Богач Оксана, гарно виконала народну пісню “Ой у вишневому саду…..”.

         Життя людські, як і самі люди, бувають зовсім різними. І від непростої чиєїсь долі мимоволі навіть  подих перехоплює: “Скільки ж випробувань може випасти одній людині?”. Із життєвим досвідом доходимо висновку, що випадає витерпіти стільки, скільки по силі. Інша річ, чи кожен спроможний гідно пройти через терни  життя, щоб піднятися до зірок, чи може засвітити своїм горінням вогник надії для слабшого? світ не знав такої поетеси.

        Недовгий вік вона прожила, та життя справді, як спалах, було до кінця віддане боротьбі за кращу долю свого народу. Рано обірвалася її пісня, її щиросердний спів. Відстань безжально коротка лягла від першого ранку, що зарожевів край неба маленької Лесі посеред мальовничої природи українського Полісся , і до останнього сонця, що відпало їй сухим вогнем в далекім гірськім Сурамі. Її образ живе й житиме для нас – сповнений гідності, прекрасний у своїй людяності і великім творчім горінні. 

      Творчість письменниці для кожного покоління відкривається новими духовними скарбами, живе у віках, даруючи людям мудрість, мужність і красу.

P3010148P3010150P3010154P3010161

 

 

счетчик посещений