Проведення Шевченківських днів у Золочівському професійному ліцеї

Ще не були епохи для поетів ,

але були поети для епох

                                       (Ліна Костенко)

Тарас  Шевченко –Кобзар,  Пророк, Велетень духу, Батько нації !

У ньому направду міститься ціла епоха, вся Україна і кожен з нас зокрема.Простуючи крізь роки, Т. Шевченко      і  сьогодні стає незмінним учасником всіх наших патріотичних діянь, а його поезія ось уже більше півтора сторіччя залишається осередком всього духовного життя українців.  П. Куліш зазначав, що творчість Т. Шевченка запалила те поетичне світло, при якім стало видно по всій Україні, куди кожен мусить простувати.

Відзначаючи 199 річницю від дня народження  Т. Г. Шевченка у Золочівському професійному ліцеї відбулися ряд заходів у яких взяли участь і учні, і інженерно-педагогічний колектив ліцею.

Відкрила  Шевченківські дні вступним словом про  світове значення творчості і роль постаті великого Кобзаря у наш час, викладач світової літератури Лилик О.Я. Його ідеї завжди актуальні,бо для геніїв не існує дати смерті. Виразник національного духу,геніальний провидець Т.Шевченко сформував українську націю і дав їй орієнтир:

«В своїй хаті- своя правда,

І сила, і воля.»

Цікавим для всіх став перегляд  кінофільму «Мій Шевченко» у якому використані маловідомі факти  із біографії і творчої спадщини славетного поета і талановитого художника.

До Шевченка звертаємось ми не лише в березневі дні. Його поезію знають і з охотою вивчають українці по всьому світу, а його «Кобзар» став найулюбленішою книгою нашого народу.

Своє розуміння поезії  Т.Г.Шевченка демонстрували учні 1-111курсів.(Прос С.,Дмитрак С., Соя В.,Лисак М., Процайло М.,Вечірковська Т.,Сиротинський Т.,Янішевська О.,Кальченко В. і інші). Серед найкращих читців-декламаторів слід відмітити Григоровича Володю (11 гр.), який, ставши переможцем конкурсу, поїде відстоювати честь ліцею на обласний конкурс «Золоте крило».

Незважаючи на складні погодні умови, у п’ятницю (15.03) з успіхом проведена літературно-музична композиція «Біблія від Тараса», яку підготувала викладач вищої категорії Лилик О.Я. Кожен учасник заходу, пройнятий поетичним світлом і патріотичним духом Шевченкового слова не міг залишитись байдужим. Хор учнів і працівників заспівав безсмертні «Заповіт» і «Реве та стогне Дніпр широкий».Звучали пісні на слова Т.Шевченка у виконанні сестер Олі та Юлі Візлінських, Оксани Богач і Олі Штокало,  а молитовно прочитана поезія проникала до кожного серця  промовляючи:

«Борітеся, поборете,

вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

і воля святая»

IMG_0301IMG_0300

IMG_5873IMG_5895IMG_5898 IMG_5902

IMG_5891

Шевченківські дні у Золочівському професійному ліцеї

 

счетчик посещений