Славою овіяні

Улюблена Богом перлина

                                                     Для всіх українців одна-

                                                    Козацька моя Україна ,

                                                    Хлібів золотих сторона.

Розселив Господь людей по світу і кожному народові  дав землю. Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист –це найперший обов’язок народів.

Для українців такою землею є Україна. Вона полита  потом і кров’ю  сотень поколінь . На жаль  і сьогодні українці змушені воювати за свою цілісність і незалежність.

14 жовтня кожного року увесь християнський світ з глибокою любов’ю,  вдячністю  і надією славить Пресвяту Богородицю.

Саме Покрова Пресвятої Богородиці була основним святом  козаків . День 14 жовтня обрала собі за день створення УПА ,яка повстала в часи другої світової війни як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації.

З 2014 р. 14 жовтня в Україні відзначають ще і День захисника  України.

Саме цим знаменним датам був приурочений виховний захід в Золочівському професійному ліцеї, який відбувся 13 жовтня.

Підготували  літературно –музичну композицію «Славою овіяні» викладачі історії Хомич О.І. та Сениська Н.М.

Один за одним на сцену виходили учні і разом з ведучими Мищишиним  В.(гр 26) та  Ахрімчук Є.(гр.18) доносили до  глядачів поетичним словом і прозою історію свята Покрови Пресвятої Богородиці та історію створення  Української Повстанської Армії.

Хвилиною мочання вшанували присутні в залі тих лицарів, які в далекі роки стали на смертельну боротьбу  з ненависним ворогом і тих воїнів, які в наш час  боронять Україну.

Активними учасниками заходу були: Полійчук М., Кізяк Д., Пятночка Х., Дяків Н.(гр. 18), Пристацька Ю.,Козурак Ю.,Герус В., Атлахович М.,  Вечерковська І. (гр.38).

Не обійшлося і без музичного супроводу. Учень групи 14  Іваськів Назар виконав повстанську пісню « Ой у лісі на полянці», Мищишин В.(гр.26) –«Рости, рости, черемшино».

На завершення заходу учениця гр.15 Пристацька Романа. зворушливо заспівала пісню «Боже, я молюсь за Україну».

Ми повинні зберігати і примножувати славу наших мужніх героїв. Нехай і для нас ,теперішніх захисників України ,будуть священними слова повстанців : «Батьківщині будь вірним до загину ,нам  Україна вища понад усе».

 

 

                                                    Викладач Історії ЗПЛ         О.Хомич

счетчик посещений