Тиждень української мови у Золочівському професійному ліцеї

Велична, щедра і прекрасна мова.

Прозора й чиста, як гірська вода,

це України мова барвінкова.

Така багата й вічно молода

Ю.Косинська

З 6 по 10 листопада 2017р. в нашому ліцеї проходив Тиждень української мови. Заходи, проведені впродовж тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання активної життєвої позиції.

Розпочався тиждень виставкою стіннівок, присвячених Дню української писемності. В понеділок 6 листопада був проведений І тур конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка.

Переможцями конкурсу стали учні:

1 курс – Дяків Надія (№18)

2 курс – Діхтяр Олена (№28)

3 курс – Бабяк Віра (№38)

У вівторок учні нашого ліцею взяли участь в конкурсі читців поезії про мову та Україну. Метою проведення такого конкурсу було створення українського мовленнєвого середовища, популяризація українського слова,розширення творчих можливостей учнів та виявлення обдарованих дітей.

Переможцями конкурсу стали учні:

1 курс –  І місце Колачук Марія (№15)

ІІ місце – Кізяк Діана (№18)

2 курс – І місце Діхтяр Олена (№28)

ІІ місце – Шпак Роман (№26)

3 курс – І місце Бабяк Віра (№38)

ІІ місце – Мазурик Богдана (№38)

7 листопада учні нашого ліцею брали участь в І турі конкурсу імені Петра Яцика, і отримали чудові результати. Бабяк Віра учениця групи №38 знову здобула перемогу отримавши перше місце.

В середу 8 листопада в приміщенні актової зали відбулась святкова академія під гаслом: “Мова – серце нації” присвячена Дню української мови та письменності. Активними учасниками дійства стали учні групи №18:

Полійчук М., Кізяк Д., Буковська С., Гончар С., П’ятночка Х., Шандро О., Дяків Н., Саврас І., Павлик І.

Учні читали поезії про мову, відгадували загадки, доповнювали приказки, пояснювали значення фразеологізмів.
У четвер, 9 листопада учні нашого ліцею взяли участь в написанні 17 радіодиктанту національної єдності. Девіз цьогорічного радіодиктанту – “Нас багато. Ми різні. Але нас обєднує спільна мета”. До написання приєдналися працівники ліцею: викладачі, майстри виробничого навчання, директор ліцею Смолин Ігор Зіновійович. Адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання,  за значила координаторка акції ведуча спецпроекту ” 17 радіодиктант національної єдності” Аліна Акуленко.

Найрізноманітніші заходи тривали упродовж тижня. Це і конкурси, і виставки, і святкова програма, і просто змагання.

Тиждень української мови проходив за планом з яким учні були ознайомленні заздалегідь, щоб підготуватись.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатогранний світ краси і принад рідної української мови.

Вважаємо, що тиждень української мови пройшов на достойному рівні. Вдалося залучити до активної роботи всі навчальні групи нашого ліцею, учні отримали багато нової та цікавої інформації, в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати свої творчі здібності.

Пам’ятаймо, ми – українці, а наш найдорогоцінніший діамант – це мова.

Викладачі української мови: Кутна О.В.

      Лилик О.Я.

 

счетчик посещений