Водні ресурси. Ресурси Світового океану. Вода в живих організмах

«Вода! У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуєшся, не знаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти потрібна для життя: ти саме життя. Ти наповнюєш нас радістю, яку не пояснити почуттями, з тобою повертаються до нас сили, з якими ми вже розпрощалися… Ти найбільше багатство у світі…»

Антуан де Сент – Екзюпері

Так влучно описав найцінніший скарб планети Земля французький письменник, ці слова стали епіграфом до бінарного уроку, який відбувся 14 листопада в нашому ліцеї і проводили його викладачі географії та біології – Стояновська Галина Михайлівна та Мацега Наталія Богданівна.Речовина, яка для біологів є основою всього живого, а для географів – найпоширеніший мінерал планети Земля, стала предметом вивчення і дослідження на уроках з учнями 18 групи.

Тема уроку: «Водні ресурси. Ресурси Світового океану. Вода в живих організмах». Урок пройшов в теплій дружній атмосфері. Учні демонстрували свої проекти – презентації по природніх ресурсах, а також проекти -дослідження на тему: «Скільки води на добу використовує ваша родина». На уроці учні вивчали  різноманітність природніх ресурсів Світового океану, досліджували наявність екологічних проблем вод Світового океану та роль води в життєдіяльності організмів, вивчили властивості та функції води, самостійно працювали з проектом.

Використання різних видів діяльності на уроці дала можливість учням підтриму-вати увагу на високому рівні, підводити до осмислення і знаходження причинно-наслідкових зв’язків, до розвитку логіки, мислення, комунікативних здібностей.

На уроці використовувались вправи для створення психологічного настрою, вправа на релаксацію, які знімають стомлюваність, перенапругу учнів. Урок сприяв реалізації міжпредметних зв’язків, зв’язку з професією, з життям. Викладачі підготували низку практичних  порад, що є досить актуальними в нас час. Урок пройшов на високому методичному рівні.

«Правила вживання води»

 1. Прокинувшись уранці, необхідно випити одну- дві склянки води, щоб компенсувати втрату води організмом за ніч.
 2. Уранці, удень і ввечері через 1-1,5 години після їжі необхідно випити склянку води.
 3. Під час їжі води пити не слід, оскільки це порушує процес травлення.
 4. Не можна кип’ятити воду більше одного разу, при повторному кип’ятінні виділяється діоксин, отруйна речовина, що викликає рак.

Значення їй надає і температура. З гігієнічної точки зору необхідно пити  кип’ячену воду  у всіх випадках, після 5 – 10 хв. кипіння. Довго зберігати кип’ячену воду не можна – вона швидко забруднюється та стає добрим середовищем для розмноження мікроорганізмів. Воду з відкритих джерел не можна використовувати також для миття посуду та фруктів.

4.Не слід уживати напої «Пепсі», «Кола», «Фанта», «Спрайт», які містять фосфор, що виснажує запаси кальцію в організмі. Пам’ятайте! Тільки чиста вода не містить калорій, не вимагає перетравлювання, не шкодить організму. Вона, як внутрішній душ, обмиває травний канал і готує організм до роботи. Вода — речовина досконала, пийте її в достатній кількості! Ще давні греки говорили: «У воді  – здоров’я».  В багатьох  народів омовіння  тіла увійшло в побут і релігію. А вода в народних казках, легендах, переказах часто називається «живою водою».

 1. Вода дуже чуйно реагує на ваш емоційний стан, то ж будьте завжди в хорошому настрої!

 

Корисні поради:

 • Коли п’єте воду, думайте лише про хороше.
 • Ніколи не сваріться, якщо тримаєте в руках склянку з водою.
 • Якщо ви маєте хороше бажання, розкажіть його воді й випийте її – це допоможе його здійснити.
 • Старайтеся менше часу проводити біля моніторів комп’ютера й екранів телевізора, швидко і чітко розмовляйте по мобільному телефону- цим ви покращите внутрішній стан організму.
 • Зважаючи на те, що в організмі людини міститься багато води, намагайтеся говорити лише хороші та приємні слова. Тоді ми будемо здорові та щасливі.

 

 

Добрі побутові звички

 • Приймайте короткий душ замість ванни. На ванну потрібно 100-150л гарячої води, тоді як на економний душ – усього 8л/хв.
 • Закривайте воду, коли намилюєтесь.
 • Приймайте прохолодний душ, він корисніший для здоров’я й освіжає.
 • Стежте, щоб вода не текла з крана без необхідності.
 • Не мийте тарілки під струменем води, користуйтеся мискою.
 • Користуйтеся лічильниками води, газу, тепла – це зекономить ваші кошти.

 

 

счетчик посещений