Тиждень історії у Золочівському професійному ліцеї

«Хто не знає свого минулого ,той не вартий майбутнього ,хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани» – цей безсмертний вислів М.Т.Рильського відомий, напевно, кожному українцеві. Дійсно, важко переоцінити роль історичних знань для життя людини, адже саме досвід минулого сприяє формуванню свідомої особистості, яка здатна орієнтуватися в сучасних політичних процесах. На сучасному етапі нагальною потребою є виховання в учнів активної громадської позиції, рис патріотизму, релігійної та національної терпимості, що не можливо без поширення історичних знань. Тому у Золочівському  професійному ліцеї ведеться активна робота по залученню підростаючого покоління до вивчення історичного минулого і сучасних подій.

Із 27 листопада по 1 грудня у ліцеї проходив тиждень історії. Розпочався тиждень виставкою стіннівок на тему: «Моя Україна». Учні майстерно показали минуле і сучасне нашої Батьківщини через статі і малюнки стінгазет.

Наступними заходами була загальноліцейна виховна година на тему: «Україна пам’ятає – світ визнає », приурочена пам’яті жертв Голодомору в Україні. Учні  Дяків.Н,Гончар.С, П ятночка Х,(група № 18); Колачук М, Ковбаснюк І (група №15)

Мазурик Б ., Турчиняк С., Герус В., Чудак М .(група №38) читали поезію і фактичний матеріал про Голодомор 1932—1933 рр.,що дало можливість присутнім у залі усвідомити суть трагедії, ім’я якої – Голодомор.

Кульмінацією заходу було зворушливе виконання пісні «Свіча» ученицею групи №15 Пристацькою Романією. Учасники виступу пом’янули хвилиною мовчання жертв Голодомору і запалили свічку пам’яті по невинно убієним.

Також у рамках життя була проведена вікторина на тему: «Чи знаєш ти історію своєї Батьківщини?», де учні підтвердили свої знання  ,а  викладачі історії Хомич О.І. та Сениська Н.М.   розказали цікаву історію  міста Золочів .На завершення  учні  переглянули фільм  про Золочівський край.

Кожна людина повинна мати почуття національної гідності. Всі ми, вся наша ліцейна родина живимо в історії, живимо історією своєї батьківщини, свого роду. Людина лише тоді стає активним чином суспільства, коли досконало знає, хто вона, якого вона роду.

                                               Викладач   історії  ЗПЛ   Хомич О.І.

 

 

 

 

 

 

счетчик посещений