Небесна сотня у вирій полетіла

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І кров’ю перемішана сльоза…

А батько сина ше не відпускав

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на майдані,вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, правду і гідність, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували і оберігали її з небес.

Ми щорічно вшановуємо пам’ять героїв України, ангелів Голодоморів, битви під Крутами, жертв Бабиного яру. Тепер ми стали сучасниками ше однієї масової трагедії нашої країни – це події на Майдані у Києві в лютому 2014р.

Саме цій скорботній даті – пам’яті героїв Небесної сотні – був приурочений виховний захід у ЗПЛ, який підготували викладачі історії Хомич О.І. та Сениська Н.М. разом з учнями ліцею і проведений він був 20 лютого 2018р.

Смуток в серцях та сльози на очах викликали у присутніх в залі, хронологічні події тих трагічних часів 2014р. про які розповідали ведучі – Діхтяр О.(гр.№28) та Мищишин В.(гр.№27). Сум та біль навіювали поезій про героїв Небесної сотні, що декламували: П’ятночка Христина (гр.№18), Ковбаснюк Ірина, Пристацька Юлія, Колачук Марія, Пристацька Романія (гр.№15) та Цвігун Ольга (гр.№28).

Демонструвалися багато відеокліпів про жертовність героїв Небесної сотні. Прозвучали і тематичні пісні у виконанні Іваськіва Назара (гр.№14) та Пристацької Романії (гр.№15).

Сьогодні від нашого покоління в цілому і кожного з нас зокрема, залежить чи звучатиме гордо і могутньо ім’я Україна і український народ в третьому тисячолітті.

І ми повинні зробити все для цього і бути гідними великої слави героїв Небесної сотні, які не побоялися боротися за волю, за краще життя за наше майбутнє.

Вічна пам’ять героям…

Викладач історії ЗПЛ

Хомич О.І.

счетчик посещений