День рідної мови в Золочівському професійному ліцеї

Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де ми вперше побачим світ, з мови, якою розмовляють наші батьки, з подвір’я, по якому ми бігали, з села чи міста, з України, де ми народились. А Україна – це наша Батьківщина, золота, чарівна сторона, Земля рясно уквітчана. Скільки ніжних, поетичних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до краю, де народилась і живуть, до мови, яку чують змалечку і якою розмовляють наші діти.

23 лютого, в Золочівському професійному ліцеї, відбувся виховний захід, присвячений Дню рідної мови. Активними учасниками заходу стали учні І-ІІІ курсів. Зі сцени пролунали чудові поезії у виконанні наших першокурсників: Колачук М, Ковбаснюк І, Пристацької Ю, Козурак Ю., Безкоровайного Р., Когута В., Дяків Н. і П’ятночка Х.

Всіх присутніх здивували українські мелодійні пісні про українську батьківську мову та про Україну, які виконали Гриндьо М.(учениця гр.№38), Пристацька Р.(уч.гр№15), Іваськів Н.(уч.гр№14). Мищишин В та Гриндьо М. прекрасно виконали ролі у сценці “Вчителька української мови на побаченні”.

Підготувала захід викладач української мови та літератури Кутна О.В.

Рідна мова – це мова предків і рідної землі. Люди, які забувають і зневажають рідну мову, гідні тільки жалю. Самі не розуміючи, що коять, вони зазнають непоправної втрати, стають на шлях найбільшого злочину проти культури всього людства, бо народ може відбудувати все: господарство, добробут, — але мову відновити не може.

Ліна Костенко сказала: “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову”. Тому, нам слід навчитись поважати нашу мову, вважати її рідною, найкращою.
Метою такого заходу було  розширити знання учнів про красу і багатство української мови, виховувати любов до рідної мови, рідного краю,  почуття поваги до всього свого українського, бажання розмовляти рідною мовою.

Викладач української мови та літератури Кутна О.В.

счетчик посещений