День Матері у Золочівському професійному ліцеї

«Ми завжди будем прославляти

Ту жінку, що її звуть Мати»

(М.Джаліль)

 

Щороку в другу неділю травня в Україні вшановують День Матері.

 

Мама – берегиня, мама – найрідніша і найдорожча людина, мама – це просто мама!

Таке свято, як День матері, є майже у всіх країнах світу. Він святкується в різний час, має різні традиції та різну історію становлення, але несе в собі одну загальну ідею: данина матерям, вираз пошани і поваги їх праці, мужності і просто любові.
У США День матері узаконили тільки після наполегливих прохань Анни Джервіс з Філадельфії. Справа в тому, що її мати передчасно померла від проблем зі здоров’ям. І Анна, починаючи з 1908 року, зверталася до всіх установ, щоб домогтися офіційного закріплення свята, коли б восхвалялись матері та їх внесок в життя кожного. У 1910 році її прохання були почуті.

У 1929 році Союз українок Галичини звернувся до громади з пропозицією зробити цей день святом Матері . У всьому світі День Матері святкували і святкують у другу неділю травня .Мабуть тому ,що саме у травні з’являється так багато квітів.
Велике свято День Матері ,у цей день усі вшановують  і матір–неньку, і матір- Землю,і Матір Божу.

На урочистій лінійці 14 травня 2018 року у Золочівському професійному ліцеї учні привітали усіх матерів з Днем матері. Учень гр.№27 Мищишин Володимир зачитав свій авторський вірш, який присвятив своїй мамі.Учні гр.№18 Гончар Софія, Буковська Софія, Полійчук Мар’ян виконали пісню Скрябіна «Мама» під керівництвом Олега Івановича Щербачука.

Учні гр.№27 Яворський Василь та Мищишин Володимир розповіли історію походження свята.Присвячені вірші Матері Божій та матері-Землі зачитали учні гр.№18 Пятночка Христина та Саврас Ігор.

Закінчили урочисту лінійку піснею «Рідна мати моя», яку виконували всі присутні.

 

 

Підготували свято

Бібліотекар Кульматицька М.П. та

керівник драматичного гуртка Лилик О.Я.

счетчик посещений