День української мови та писемності в Золочівському професійному ліцеї

                               Ну що б, здавалося, слова…

                       Слова та голос –

                  Більш нічого.

                                        А серце б’ється – ожива,

              Як їх почує!..

                                                               Т. Г. Шевченко

Сила слова безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Коли воно сліпуче «як проміння ясне», а могутнє, «як хвилі буйні», коли слова – «палкі блискавиці». Тоді воно здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією.

Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його культура.

9 листопада, в Золочівському професійному ліцеї, відбулося свято. Учні ліцею, під керівництвом викладача української мови та літератури підготували для присутніх літературно-музичну композицію на тему: «Україна – моя Батьківщина». На сцені прозвучали теплі і ніжні слова про рідну мову, учні Пристацька Р. (гр. №25) та Іваськів Н. (гр. №24) виконали чудові пісні про мову та Україну. Активними учасниками дійства стали наші першокурсники: Попович Л., Переймибіда І., Лучканін Х., Литвин Д., Весна А., (гр. №15), зразу стає зрозумілим, що вони люблять, цінують нашу рідну українську мову.

Метою такого заходу в нашому ліцеї було допомогти учням усвідомити роль слова в житті людини; розкрити значення мови як найважливішого засобу спілкування й пізнання; розвивати допитливе, шанобливе ставлення до світоглядних уявлень наших предків; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати активну позицію в оцінці добра і зла; виховувати естетичний смак, прагнення досягти гармонії в розвитку своєї особистості.

Тож, сьогоднішня зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання, до якого ми всі так прагнемо і щиро віримо, що у наших серцях назвжди залишиться горіти отой живий вогник нашої рідної української мови.

                                                                              Викладач ЗПЛ:

                                                                              Кутна О. В.

счетчик посещений