Штукатур;Маляр;Лицювальник-плиточник

Штукатур

Професія, штукатура, як і майже всі будівельні професії, є досить давньою. Серед оздоблювальних робіт штукатурні на будівництві займають чи не найважливіше місце. За даними археологічних досліджень ще 5 тисяч років тому в будівництві широко використовувалась гіпсова штукатурка, що в перекладі з італійської мови означає “оздоблення, спорядження”.

У роботі штукатур виконує такі основані операції: виготовлення розчину з сухих готових матеріалів і сумішей; накладання розчину на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювання поверхонь; опорядження колон, балок, фасадів, тощо. Зміст цих операцій та техніка їх виконання залишаються незмінними протягом багатьох століть.

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем наближається до художника. Такий спеціаліст повинен вміти штукатурити пілястри, арки, колони, склепіння та інші складні архітектурні деталі. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю.

 

 

Маляр

Професія маляра має багатовікову історію. Люди з давна прикрашали своє житло, храми, палаци. Нині на будь-якому будівництві: житлового будинку, промислової споруди чи приміщення громадянського призначення неодмінно наступає відповідальний момент оздоблювальних робіт. Саме після них можна говорити, що новий об’єкт завершено. Відійшли в минуле ті часи, коли на озброєнні маляра були лише щітка і відро.

Сучасний маляр повинен знати:

– види основних матеріалів, що застосовуються при виконанні малярних робіт;
– вимоги до якості матеріалів, що застосовуються при виконанні малярних та шпалерних робіт;
– способи підготовки поверхонь під фарбування та обклеювання, способи фарбування, способи підготовки фарбувальних сумішей;
– способи варіння клею:
– способи підбору фарбувальних сумішей;
– способи обклеювання стін шпалерами, плівками, лінкрустом;
– вимоги, що ставляться до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь;
– будову та правила експлуатації машин, механізмів та механізованого інструменту, принцип дії та будову шпалерообрізувальних машин, правила експлуатації пересувних малярних станцій;
– передові методи організації праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

Фарбування поверхонь-заключний етап опорядження будинку. Від якості фарбування залежить строки подальшої експлуатації приміщення і його зовнішній вигляд. Дослідження у галузі промислової естетики показали, що колір фарбування приміщень, машин і верстатів впливає на продуктивність праці людини, полегшуючи чи ускладнюючи її роботу.

 

Лицювальник – плиточник

Професія лицювальника-плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків ( споруд ), надання їм естетичного вигляду. Лицювальні роботи бувають як зовнішніми ( для збільшення терміну дії будівельних споруд і захисту їх від атмосферних опадів, дії агресивних середовищ), так і внутрішніми ( для покращення інтер’єру приміщень, захисту агресивних середовищ). Для лицювально-плиточних робіт фахівець використовує різноманітні природні та штучні матеріали, такі як плити з каменю, граніту та мармуру, вапняків та вулканічних порід; декоративні бетонні та залізобетонні плити; фасадні керамічні плитки; плити з азбоцементу; керамічні, майолікові або фаянсові глазуровані (прості чи фасонні); пластичні маси та інші.

У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо. Лицювальник-плиточник у своїй роботі самостійно сортує матеріал, підбирає плитку за розміром, кольором, прирубає і перерубує плитки, підточує краї, свердлить отвори. Він готує поверхні під лицювання, робить насічки, очищає поверхні, обезжирює їх. промиває. Потім готує необхідні розчини, сухі суміші та мастики для кріплення плиток, натягує металеві решітки, обмащує їх розчином, наносить вирівнювальний шар розчину і заповнює шви між плитками

Для успішної професійної діяльності лицювальник – плиточник повинен знати:
а) види та основні властивості матеріалів, які застосовуються;
б)    склад розчинів,  мастик,  способи та технології їх приготування  та
застосування;
в)    способи розбивки,  провішування , промаячування    горизонтальної,
вертикальної і криволінійної поверхонь;

г)   норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

Крім знань він повинен уміти:

а) вести штукатурні роботи;

б ) робити покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками;
в) визначити види та причини браку і усувати його;
г) робити ремонт та заміну плиток;
д) виконувати оздоблювальні роботи згідно з запланованим малюнком.

Свою роботу лицювальник-шшточник повинен виконувати високоякісно, в термін, згідно встановлених норм із дотриманням правила безпеки праці.

счетчик посещений