Про ліцей

Золочівський професійний ліцей (ЗПЛ) відкрито 1 березня 1955 року. Перша назва – ремісниче училище №7 з механізації сільського господарства (РУ-7). У приміщеннях Золочівського замку приступили тоді до навчання 180 трактористів-машиністів і 60 слюсарів з ремонту автотракторної техніки. Першим директором було призначено Федотова Миколу Дмитровича.

У 1960 році ремісниче училище №7 реорганізовано в будівельне училище №10, в якому учні здобували такі професії: слюсар-сантехнік, монтажник конструкцій-муляр, маляр-штукатур, столяр будівельний-паркетник, електрогазозварник, слюсар з ремонту будівельних механізмів.

Основним базовим підприємством училища в цей період був трест «Укргідроспецбуд». Випускники тих років працювали на будовах Києва і Сімферополя, Львова і Червонограда, Білої Церкви і Кривого Рогу, Маріуполя і Севастополя.

 Новий етап нашого розвитку розпочався в 1977 році, коли БУ№10 реорганізовано в середнє міське професійно-технічне училище №10, в якому поряд з робітничою кваліфікацією випускники училища здобувають і повну загальну середню освіту. Директором училища в цей час працював Мигулько Василь Кіндратович, заступником директора – Білоніжка Ярослав Костянтинович. Під їх керівництвом було створено і обладнано навчальні кабінети з усіх загальноосвітніх дисциплін. У цьому ж році було побудовано гуртожиток для учнів на 450 місць по вулиці Промисловій, 1.

В 1985 році базовий трест «Укргідроспецбуд» здав у експлуатацію комплекс училища на 720 учнівських місць, в результаті чого училище повністю перейшло у нові корпуси по вулиці Академіка Павлова, 72.

2003 рік став знаменним: наказом Міністерства освіти і науки України ПТУ №10 м. Золочева реорганізовано у Золочівський професійний ліцей.

Станом на 1 січня 2012 року в ліцеї здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з 14 професій, навчається 758 учнів та слухачів. Трудовий колектив ліцею нараховує 132 працівники, з них 39 майстрів виробничого навчання, 38 – викладачів та вихователів.

За час свого існування навчальним закладом підготовлено до 15 000 кваліфікованих робітників

счетчик посещений